Čoko-banánové dortíčky


Do krásného dne si dáme další opravdu jednoduchý recept na zdravou dobrotu. Tentokrát si na své přijdou milovníci kombinace kakao, oříškové máslo a banán. Jistě dobře víte, že tahle kombinace spolu prostě ladí, ikdyž je léty prověřená a věřím, že i v dnešním receptu vás znovu dostane! Jdeme na to?
IINGREDIENCE:

[na 8ks]


  • 2 banány

  • 1 vajíčko

  • 70g vloček

  • 20g proteinu

  • 15g kakaa

  • 30g oříškového másla


POSTUP:


Nejprve si do misky dáme banány a vidličkou je rozmačkáme. Poté přidáme vločky, kakao a kdo chce (a má), přidá i protein. Já jsem při pečení použila banánový, aby mi to ladilo s konceptem dortíků, ale stejně poslouží i čokoládová nebo vanilková příchuť. Následně přidáme vajíčko a zamícháme. Naposledy do těsta zamícháme oříškové máslo. U mě vyhrálo máslo z lískových oříšků. Těsto pořádně promícháme a začneme plnit do silikonových formiček na muffiny. Mně toto množství vyšlo na 8 menších dortíčků. Pečeme ve vyhřáté troubě na 170°C asi 15 minut.
TIP: pokud nemáte protein, měli byste si jej konečně pořídit! Dělám si samozřejmě srandu - pokud jej nemáte, žádný stres, recept bude velice dobře fungovat i bez něj.

Kombinace kakao, oříškové máslo a banán, spolu prostě ladí a to bezpochyby! Dortíčky jsou krásně vláčné, příjemně slaďoučké jen díky banánu a oříškové máslo krásně doladí celkovou chuť.

Dobrou chuť!


P.s. nezapomeňte mě zase označit na fotce s vaším výtvorem na facebooku či instagramu! Mám vždy ohromnou radost z vašich výtvorů.


Vaše B.

180 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše