Batátové vafle

Narazila jsem v obchodě na batáty ve slevě a říkala jsem si, že je škoda z nich dělat jen pyré a hranolky. Zároveň jsem měla ohromnou chuť na vafle a tak se nabídla možnost spojit to dohromady a výsledek za to rozhodně stál! Tyhle batátový vafle jsou naprosto univerzální jídlo - vydatná snídaně, svačina do krabičky, lehčí oběd nebo večeře, uplatnění najdou vždycky. A věřím, že si jim propadnete na prvních ochutnání tak, jako já!
INGREDIENCE:


  • 40 g ovesné mouky

  • 80 g batátového pyré

  • 1 vejce

  • cca 40 ml ovesného mléka (lze použít obyčejné)

  • špetka soli


+ kokosový olej ve spreji/jiný tuk na vymazání vaflovače

+ zdobení dle vlastní fantazie
POSTUP:


Nejprve si připravíme pyré - batát upečeme, zbavíme slupky a rozmixujeme nebo rozmačkáme. Do misky nasypeme ovesnou mouku, přidáme vejce, špetku soli a pyré. Pečlivě promícháme. Pomalu přiléváme mléko. Konzistence těsta by měla být spíše hustší. Vaflovač dobře rozpálíme a použijeme tuk, aby nám šly vafle dobře vyndat. Já používám kokosový olej ve spreji, ale použít můžete klidně ghí, obyčejný kokosový olej, avokádový, nebo zkrátka ten, který je vám nejbližší. Těsto dáme do vaflovače a necháme asi 3 minuty péct.


Podáváme s cottage sýrem, rucolou a ředkvičkami. Můžeme dozdobit čerstvou řeřichou.
Tenhle recept je opravdu bomba. Dá se totiž jíst teplý i studený, dokonce když vynecháte sůl a přidáte nějaké sladidlo, můžete je využít i na sladko! Skvělá netradiční lehká večeře nebo vydatná svačina do práci. Za pár minut hotovo a chuť je bombastická!


Sledujte také instagram. A nezapomeňte mě označit, pokud budete recept zkoušet!


Knížku JÍDLO, KTERÉ JE SKUTEČNÝM JÍDLEM s věnováním a malým dárkem navíc si můžete pořídit zde. Posledních pár kousků! Knížku si můžete koupit také na stránkách většiny knihkupectví.


Dobrou chuť!

Vaše B.180 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše