Božský domácí štrůdl


Krásný středeční večer, moji milí!


Dnešní dezert byl tak trochu z nouze ctnost. Potřebovala jsem totiž vymyslet něco, co jsem dlouho nedělala, nebude to příliš náročné a zvládne to dlouhý převoz vlakem. A tak mě napadl jeden z nejproslulejších českých dezertů - štrůdl. Nicméně varianta s listovým těstem je trochu kaloricky náročnější, co si budeme povídat.. a proto jsem se rozhodla udělat tuhle "parodie na štrůdl" z těsta z ovesných vloček a tvarohu. Štrůdl je tedy odlehčenější a pořádně nabitý bílkovinami! Recept je opět tak jednoduchý, jak jen to bylo možné.

INGREDIENCE:


  • 170g vloček

  • 175g tvarohu

  • 50 ml mléka

  • Dvě střední jablka

  • Lžičku skořice

  • Libovolné sladidlo
POSTUP:


Jako první si rozemeleme ovesné vločky na mouku. Přidejte do nich mléko, tvaroh a osladíme sladidlem, dle vlastní volby. Pak si nastouháme olopaná jablíčka, přidáme do nich skořici a pokud máme kyselejší kousky, trochu je osladíme. Těsto jsem si dáme mezi dva pečící papíry a vyválíme placku. Na takto připravenou plochu navrstvíme na střed jablíčka se skořicí. Kdo má rád, může přidat rozinky a vlašské oříšky. Těsto pak pomocí pečícího papíru přehneme a pomocí navhčených rukou pečlivě zaděláme, aby náplň nevytekla. Pečeme v rozehřáté troubě na 180°C asi 30 minut.

Vidíte, i tak otřepaná klasika, jakou je štrůdl, se dá udělat zdravěji, stačí jen mít trochu představivost. Zkuste tento dezert nabídnout i vaší rodině, kromě hutnějšího těsta díky spojení tvarohu a vloček, je prakticky k nerozenání od klasiky a ještě navíc má mnohem méně kalorií i cukru!


Dobrou Chuť!


Vaše B.


808 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše