Borůvkový chia pudink

Chia semínka jsou malý nutriční poklad, který by neměl chybět v jídelníčku nikoho z nás. Mají blahodárný vliv na lidský organismus a poslední dobou se těší velké oblíbenosti. A není se vůbec čemu divit! Tato malá semínka vynikají vysokým obsahem velmi dobře vstřebatelného vápníku, draslíku, železa, zinku, hořčíku, bóru, fosforu a vitamínů A, B, C, D, E, K a dalších mnoha živin, a to v rozhodně nijak zanedbatelném množství.


Chia semínka jsou zásobárnou energie a skvělou součástí zdravého jídelníčku. Díky své schopnosti nasáknout tekutinu a vytvořit gel, dokáží vnitřně hydratovat tělo a zároveň navodit pocit sytosti. Chia jsou také silným antioxidantem, takže má významné protizánětlivé účinky. Já je v kuchyni moc ráda používám, jeden chia pudink už na webu najdete, ale tentokrát jsem recept ještě updatovala! Tenhle borůvkový pudink je prostě dokonalý.INGREDIENCE:

[2 porce]

  • 40 g chia semínek

  • 150 g bílého jogurtu

  • 30 g proteinu

  • 200 ml kokosového mléka light

  • 150 g mražených borůvek

  • 1 lžíce čekankového sirupu


POSTUP:


Chia semínka smícháme s jogurtem. Protein rozmícháme v kokosovém mléce a přimícháme k chia semínkům a jogurtu. Dáme do nádoby a necháme alespoň dvě hodiny v lednici nabobtnat. Po té si v hrnci rozehřejeme borůvky a dosladíme je čekankovým sirupem. Necháme vychladnout. Následně smícháme se směsí s chia semínky a necháme přes noc v lednici. Další den dozdobíme kokosem a podáváme.
Pokud přidáte vločky, chia pudink můžete klidně sníst ke snídani, ale díky jeho svěžesti, se skvěle hodí i jako lehký dezert do teplých jarních dní! Borůvky můžete vyměnit za jiné ovoce.


Sledujte také instagram. A nezapomeňte mě označit, pokud budete recept zkoušet!


Další jednoduché recept najdete v mé knize s názvem JÍDLO, KTERÉ JE SKUTEČNÝM JÍDLEM. Knížku si můžete koupit také na stránkách většiny knihkupectví. Nebo třeba zde.


Dobrou chuť!

Vaše B.


348 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše