Broskvový koláč s mandlemi

Venku už to moc letně nevypadá, ale v kuchyni ještě u letních surovin zůstat můžeme. Miluju, jak v létě dozrává každý týden něco a je pořád z čeho vařit, péct, pořád je možnost střídat ovoce u svačinek a dělat si jídla krásně barevná. Protože jsem trávila pár dnů u rodičů, kde se broskvoň ohýbá pod letošní úrodou, pro další sladké pečení jsem do hlavní role obsadila právě broskve. 🍑 Tenhle koláč je úplně mega jednoduchý, ale víte co.. Já pořád říkám, že není potřeba vymýšlet žádné složitosti, ale přesně naopak, že ty nejjednodušší věci jsou nejlepší! Tenhle koláč zvládnete s přehledem připravit i těsně předtím, než dorazí nečekaná návštěva a garantuji, že s ním zabodujete. Kromě toho, že naprosto nádherně voní, taky skvěle chutná.INGREDIENCE:


  • 250 g špaldové mouky

  • 2 vejce

  • 70 g erythritolu

  • 1 lžička prášku do pečiva

  • 30 g vanilkového proteinu

  • 200 g bílého jogurtu

  • 300 ml mléka


+ 3 broskve a plátky mandlíPOSTUP:


Do misky dáme mouku, protein, sladidlo a prášek do pečiva. Přidáme vajíčka, bílý jogurt a pomalu začínáme míchat. Přidáme mléko a pečlivě mícháme. Těsto by mělo mít takovou nadýchanou konzistenci a mělo by se dát přelévat. Kulatou koláčovou formu vymažeme kokosovým olejem, vysypeme troškou mouky, těsto do ní přelijeme a uhladíme. Broskve si omyjeme a zbavíme pecek. Dvě broskve nakrájíme na plátky a vyskládáme je na koláč do kruhu. Zbylou broskev nakrájíme na kostičky a nasypeme do středu koláče. Ten následně zasypeme plátky mandlí a dáme do trouby vyhřáté na 180°C. Pečeme asi 30 - 35 minut.
Pár základních ingrediencí, rychlá a nenáročná příprava, skvělá svěží chuť a vlastně i celkem pěkně vypadá. Tak co, pustíte se do pečení i vy?


Sledujte také instagram. A nezapomeňte mě označit, pokud budete recept zkoušet!


Knížku JÍDLO, KTERÉ JE SKUTEČNÝM JÍDLEM si můžete pořídit zde. Knížku si můžete koupit také na stránkách většiny knihkupectví.


Dobrou chuť!

Vaše B.

272 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše