DOKONALÁ domácí zmrzlina


Zmrzlina je moje jediná neřest ze sladkého. Proto testuji různé recepty a zkouškím vlastní. Musela jsem v nadpisu to DOKONALÁ vážně zdůraznit, protože tohle byla moje nejpovedenější zmrzlina vůbec! Jelikož tuhle proteinovou zmrzku nedělám prvně, neměla jsem moc velká očekávání, ale přidala jsem jednu ingredienci a z výtvoru se stala nejlepší jahodová zmrzlina, kterou jsem snad jedla. O to víc mě těší, že byla domácí! A přitom stačí jen pár ingredienci, minimum času a pár hodin v mrazáku. Tahle zmrzka je to pravé pro všechny, kdo si chtějí dát pořádnou porci něčeho studeného, ale přitom nutričně vyváženou a navíc s minimem kalorií.
INGREDIENCE:


  • 150g mražených jahod (ideálně pokud máte jako já domácí, díky mami)

  • 20g proteinu

  • 50-100 ml vody

  • 50g řeckého jogurtu


(+ lžička guar gumy, pokud chcete zmrzku krémovější)
POSTUP:


Jahody jsem si dala zmrazit den předem. Všechny suroviny dáme do misky a tyčovým mixérem rozmixujeme. Pozor na množství vody, pokud jí tam dáte moc, nebudete mít zmrzku, ale smoothie Raději dejte vody méně a přilijte, než to přepálit. Pokud chcete mít zmrzku fakt jak z obchodu, přidejte lžičku guar gumy, ale musím říct, že pokud ji nepoužijete, zmrzka je krémová díky jogurtu i tak dost.


Po rozmixování dáme do nádoby a vrátíme ještě tak na hodinku - dvě do mrazáku. Pak je to teprve dokonalé! Ale samozřejmě ji můžete sníst hned.
4 (5) ingredience, 5 minut času, pořádná porce zmrzliny s MINIMEM KALORIÍ a ta chuť? Když jsem si dala první lžičku, čekala jsem takovou tu svou klasiku, ale takhle zmrzka? Měla jsem pocit, že jím nějaké pravé italské gelato! Nepřeháním! Už se těším, až si udělám další pohárek! Tahle zmrzka je to pravé pro všechny, kdo jsou zrovna v redukci a potřebují šetřit kalorie, protože si dáte fakt kotel dobré zmrzliny a kalorická zátěž je minimální!


Dobrou chuť!


Vaše B.


#fitfood #fitnesszmrzlina #icecream #zmrzlina #malahavlu

329 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše