Domácí bezlepkové noky


Krásný den, moji milí!


Dnes pro Vás mám recept, který jsem se hrozně dlouhou dobu odhodlávala vyzkoušet, protože jsem se bála, že bude příliš náročný. Jde totiž o domácí bramborové noky. Opak byl však pravdou, recept je nejen směšně jednoduchý, ale výsledek je naprosto parádní a už se nemůžu dočkat, až si jej udělám znovu. No, ale nebudu přebíhat, nejprve se s Vámi musím přeci podělit o recept! Tak jdeme na to, opět Vám bude stačit naprosté minimum ingrediencí a troufám si říct, že tento recept zvládne i naprostý začátečník.
INGREDIENCE:

[na dvě menší porce]


  • 200g brambor

  • 50g pohankové mouky

  • 1 vejce

  • špetka soli
POSTUP:


Nejprve si dáme vařit brambory. Všude psali, že musíte ve slupce, pak oloupat, nastrouhat, rozmačkat a propasírovat. No, takže jsem to zkrátila. Brambory jsem oloupala, nakrájela na menší kostky a dala vařit. Po uvaření jsem je pečlivě rozšťouchala RUČNĚ šťouchadlem. Naprosto perfektní konzistence - takže volba je na vás. Do vychladlé "kaše" jsem přidala vajíčko, začala jsem míchat a postupně sypala mouku. Vyšlo mi to asi na 50g. Těsto se mi nelepilo a nebylo potřeba dále podsypávat během válení! Na závěr jsem do těsta zamíchala ještě špetku soli.


TIP: můžete samozřejmě použít i jinou mouku - například špaldovou nebo žitnou. Já jsem chtěla zkusit bezlepkové.

Připravené těsto jsem si rozdělila na několik částí a vyválela oválky (hadíky :D). Ty jsem rozkrájela asi na centimetrové špalíčky - příště asi udělám menší, protože po uvaření byly noky hodně velké.
Takto připravené špalíčky jsem ještě lehce rozmáčkla pomocí vidličky, aby na nich byly vroubky, jak vidíte na fotkách. Pak už je jen hodíme do vroucí vody a hned jak vyplavou, jsou nočky hotové. Nakonec byly fakt dost veliké, takže příště určitě poladím trochu jejich tvar.


NUTRIČNÍ HODNOTY NA JEDNU PORCI:

[dle receptu]


Kalorie: 846 KJ Sacharidy: 35g Tuky: 3g

Bílkoviny: 8g
Můžeme podávat s masem a zeleninou, nebo zapéct se sýrem a vajíčkem, případně podávat jako přílohu - zkrátka využívejte je tak, jak jíte normální noky. Mně to takhle vyjde na dvě porce, jednu k večeři se zeleninou a hovězím mase a druhou zítra do krabičky k obědu s kuřecím a špenátem.


Mňam! takže...


DOBROU CHUŤ!Vaše B.

230 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše