Domácí fitness zmrzka

Zmrzlina je moje jediná skutečná neřest, co se týká sladkého. Miluju obyčejné koupené, ale taky ráda testuji různé recepty a zkouším vlastní. Tu, kterou vám ukážu dnes, dělám pravidelně a patří mezi moje nejoblíbenější. Jelikož tuhle proteinovou zmrzku nedělám prvně, neměla jsem moc velká očekávání, ale přidala jsem jednu ingredienci a z výtvoru se stala nejlepší jahodová zmrzlina, kterou jsem snad jedla. O to víc mě těší, že byla domácí! A přitom stačí jen pár ingredienci, minimum času a pár hodin v mrazáku. Tahle zmrzka je to pravé pro všechny, kdo si chtějí dát pořádnou porci něčeho studeného, ale přitom nutričně vyváženou a navíc absolutním s minimem kalorií.
INGREDIENCE:


  • 150g mražených jahod (ideálně pokud máte jako já domácí, díky mami)

  • 20g proteinu

  • 50-100 ml vody

  • 50g řeckého jogurtu

(+ lžička guar gumy, pokud chcete zmrzku tak krásně krémovou, jako ji mám já)POSTUP:

Jahody jsem si dala zmrazit den předem. Můžete ale použít banán, mango nebo jiné drobné ovoce. Všechny suroviny dáme do mixéru a rozmixujeme. Pozor na množství vody, pokud jí tam dáte moc, nebudete mít zmrzku, ale smoothie. Raději dejte vody méně a případně přilijte, než to přepálit, stačí opravdu málo. Pokud chcete mít zmrzku fakt jak z obchodu, přidejte lžičku guar gumy, ale musím říct, že pokud ji nepoužijete, zmrzka je krémová díky jogurtu i tak dost, ale s guar gumou je to fakt nerozeznatelné od té z obchodu!


Po rozmixování dáme do nádoby a buď hned podáváme, nebo ji vrátíme ještě na pár minut do mrazáku. Skvěle chutná posypaná kokosovými chipsy.4 (5) ingredience, 5 minut času, pořádná porce zmrzliny s MINIMEM KALORIÍ a ta chuť? Když jsem si dala první lžičku, čekala jsem takovou tu svou klasiku, ale takhle zmrzka? Měla jsem pocit, že jím nějaké pravé italské gelato! Nepřeháním! Už se těším, až si udělám další pohárek! Tahle zmrzka je to pravé pro všechny, kdo jsou zrovna v redukci a potřebují šetřit kalorie, protože si dáte fakt kotel dobré zmrzliny a kalorická zátěž je minimální!


P.s. Kokosovou mističku můžete koupit na webu tropikalia.cz i se slevou po zadání kódu BARUHAVLOVA10. Kód není provizní. :)Dobrou chuť!

Vaše B.

#fitfood #jidlokterejeskutecnymjidlem #zmrzlina

1,120 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše