Domácí pohankovo-ovesné housky

No, přiznám se, že jsem se nechala trochu vyhecovat lidmi, které sleduji na instagramu, kteří několikrát během posledních dnů ukázali, že pečou domácí chleba a rozhodla jsem se, že i já zkusím svoje domácí pečivo. Protože chleba by vyšel na hodně porcí a sama bych ho neujedla, než by se zkazil, vyhrály u mě housky. Navíc jsou bezlepkové, a pořádně našlápnuté bílkovinami, takže můžeš přestat utrácet za nesmysly typy proteinový chleba, ale můžeš si upéct proteinovou bombu doma!
INGREDIENCE:


  • 170g tvarohu

  • 1 vejce

  • 80g pohankové mouky

  • 60g mletých ovesných vloček

  • půl pytlíčku prášku do pečiva

  • sůl


+ semínka a kmín nahoruPOSTUP:


V misce smícháme mouky - ovesnou a pohankovou. Pokud vám nevadí lepek klidně použijte špaldovou mouku. Přidejte vajíčko, kypřící prášek a špetku soli. Přidáme tvaroh a začneme zpracovávat kompaktní těsto. Pokud by bylo moc lepivé, přidejte ještě trochu mouky. Až bude těsto dostatečně zpracované začneme tvořit bulky. Z tohoto množství budu 4 větší nebo 5 menších. Bulky dáme na pečící papír a posypeme je dýňovými semínky a kmínem, nebo třeba slunečnicovými semínky, zkrátka tím, co máte na pečivu rádi. Pečeme ve vyhřáté troubě na 180°C asi 15 minut.


Nekupujte zajíce v pytli, jednoduché pečivo můžete upéct sami doma za pár minut a skoro bez práce. Podávat je můžete jako klasické pečivo - k vajíčkům, se šunkou či sýrem nebo se skvělou pomazánkou.


Dobrou chuť!


Vaše B.


#domacihousky #bezlepku #jidlokterejeskutecnymjidlem

1,750 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše