Fit "tiramisu" do skleničky

Tenhle recept vznikl úplnou náhodou. Doma nám totiž postupně začaly hnědnout banány a začínaly volat po spotřebě. Normálně bych je hodila do nějakého dezertu, ale jelikož v bytě nemáme troubu, byly dvě možnosti - banánové lívance, nebo něco nepečeného. Po shlédnutí obsahu našich poliček jsem měla jasno, parodie na Tiramisu, tak trochu pro chudé.
INGREDIENCE:

[na dvě porce]


  • silné presso

  • 2 kelímky řeckého jogurtu

  • Javorový sirup (sladidlo)

  • 2 banány

  • 50g piškotů

  • skořice
POSTUP:


Nejprve si uvaříme kávu a necháme ji vychladnout. Kávu přelijeme do mističky, aby se nám piškoty dobře namáčely. Připravíme si jogurt, který rozmícháme s trochou mléka a nějakým sladidlem. Banán nakrájíme na kolečka. A jdeme na to! Piškoty vymácháme v kávě a dáme na dno skleniček. Na piškoty dáme nakrájený banán a na banán vrstvu krému. Opakujeme 2-3x podle velikosti skleniček a poslední vrstva musí být jogurt. Nakonec posypeme skořicí, kakaem nebo strouhanou hořkou čokoládou. Necháme v lednici vychladit ideálně přes noc.
TIP: místo jogurtu můžete použít i tvaroh a osladit jej můžete třeba proteinem.

Dokonalé osvěžení během horkých dnů, při kterém se skutečně ani nezaspiníte a máte za 5 minut hotovo! Skleničky navíc celkem hezky vypadají, takže tento recet může být i improvizačním receptem, když vás zaskočí neohlášená návštěva!


Dobrou chuť!


Vaše B.


#fitfood #tiramisu #malahavlu #dnesjem

975 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše