Špenátové palačinky - zn. nepopsatelně dobré!


Krásný den moji milí!


Dnes jsem měla vážně moc fajn den, a proto jsem se rozhodla, že si "za odměnu" udělám k večeři jídlo, na které už mám hroznou dobu chuť, ale respekt z jeho přípravy mi ještě nedovolil jej realizovat. Palačinky už sice zvládám jako nic, ale přidat do nich špenát? Výzva! Nicméně.. pokud bych měla nějak okomentovat svou dněšní večeři - tedy špenátové palačinky plněné tvarohovou pomazánkou, řeknu asi jen jediné. MŮŽU PROSÍM DOSTAT DALŠÍ?! Je to další recept, který jsem ihned po dojezení musela jít sepsat na web a podělit se o něj, protože tohle jídlo mě fakt bavilo!

INGREDIENCE:

[na jednu porci]


Na palačinky:

  • 80g ovesné mouky

  • 1 vejce

  • 120g mraženého špenátu

  • 100 - 150 ml mléka

  • špetka soli


Na náplň:

  • 120g tvarohu

  • stroužek česneku

  • trocha bazalky
POSTUP:


Špenát si rozmrazíme, dáme do misky, přidáme vejce, mouku a asi 100 ml mléka. Vezmeme mixér a rozmixujeme. Pokud by byla směs příliš hustá, přilijte ještě trochu mléka (neodměřovala jsem to, takže nemám úplně přehled, kolik ho tam vlastně bylo). Těsto osolíme a necháme asi 5 minut odstát.


TIP: Stejně tak můžete použít i jinou oblíbenou celozrnou mouku.

Mezitím se vrhneme na náplň - tvaroh si smícháme s česnekem nakrájeným na hodně drobno, nebo jej můžete prolisovat. Přidáme trochu bazalky a možno i sůl, ale já jsem solila palačinky, takže jsem sůl již nepřidávala a chutnalo to skvěle! Nicméně záleží na chuťových preferencích.

Pánev si vymažeme kokosovým olejem a děláme tenké palačinky. Mně z tohoto množství vyšly tři, ale záleží na velikosti. Palačinky poté namažeme náplní, zarolujeme a honem sníst!


Tohle fakt nepotřebuje další komentář. Tehle experiment se sakra vydařil! Myslím, že mám jasno o večeři na zítra a pokud vy potřebujete inspiraci třeba ještě na tu dnešní - rozhodně zkuste tyhle špenátové palačinky! Další #SIMPLYFOOD, které krásně vypadá, dokonale chutná a věřím, že po jeho dojezení budete toužit po další porci.Dobrou chuť!

...a nezapomeňte se pochlubit svými výtvory!


Vaše B.


#fitfood #spenatovepalacinky #dokonalost #malahavlu #dnesjem

2,007 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše