Cuketovo - mrkvové placičky

Tak tohle byla velká paráda! Měla jsem dnes na svačinu chuť na něco.. něco prostě zvláštního. Tak jsem zkusila takovou malou improvizaci.. mrkev, cuketa, vajíčko.. hm? No a hele, další jídlo, které si určitě musím udělat znova! Pojďte tyhle cuketovo - mrkvové placičky se sýrem zkusit taky!
INGREDIENCE:


  • 90g mrkve

  • 120g cukety

  • 1 vejce

  • sůl, pepř, chilli, majoránka

  • 40g mletých vloček

  • 30g sýra typu gouda

POSTUP:


Mrkev si nastrouháme nahrubo. Stejně to uděláme i s cuketou, ale z té ještě vymačkáme přebytečnou vodu a přidáme k mrkvi. Pak přidáme mleté vločky nebo celozrnnou mouku. Na řadu přijde koření - sůl, pepř, pro milovníky ostřejšího chilli, a majoránka, nebo třeba oregáno, záleží, jak chcete mít placky laděné. Do těsta přijde vajíčko. Pečlivě zamícháme. Nakonec vmícháme nastrouhaný sýr a znovu pečlivě promícháme. Placičky můžeme dělat jak na pánvi, tak v troubě, já jsem je do zlatova dělala na pánvičce s trochou kokosového oleje.
TIP: Do těsta můžete klidně přidat i šunku nebo třeba jiný sýr.

Podáváme s jogurtovým dipem a zeleninovým salátem.Bože, miluju tyhle svoje improvizační nápady! Udělala jsem rovnou dvojitou dávku a tak mám vyřešenou svačinu na dlouhý den zítra do školy. Placky chutnají.. no nepopsatelně! Mrkev krásně křoupe a dodá nasládlou chuť, cuketa zase vláčnost, ovesné vločky texturu a sýr? Vůni a krémovost! Naladila jsem vás? To je jedině dobře! Pojďte zkoušet a nezapomeňte mě označit na fotce!
Dobrou chuť!


Vaše B.


#mrkec #cuketa #carrot #zucchiny #fitfood #malahavlu

902 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše