Dokonalé jablečné lívanečky

Krásný pátek moji milí!


Původně měl být recept na webu již včera, ale vůbec jsem to nestihla zprocesovat, tak jsem to nechala až na dnes.. ale pojďme k tomu hlavnímu. Dnes si dáme recept na moji další sladkou improvizaci, kterou jsem si udělala v týdnu na svačinu (vlastně jsem z toho byla tak odvařená, že jsem ji měla hned dva dny po sobě!) a určitě to nebylo naposledy! Jelikož se pomalu loučíme s létem, bude tento recept maličko laděný do podzimu - no jasně, moje milová kombinace jablka a skořice! V lívancích! To zní fajn ne?
INGREDIENCE:


  • 40g vloček

  • 100g jablko

  • 1 vejce

  • skořice

  • prášek do pečiva

  • sladidlo (v mém případě 10g proteinu)

  • kapka kokosového olejePOSTUP:


V misce si smícháme mleté vločky se skořicí, práškem do pečiva, skořicí a proteinem. Já jsem použila vanilkový a it's really works! ale pokud protein nemáte použijte třeba med, třtinový cukr, nebo ochucovací kapičky, stačí ale opravdu málo, protože jablíčko lívanečky krásně osladí. Do těsta přidáme nahrubo nastrouhané jablko. Dále přidáme vajíčko. Pečlivě promícháme. Konzistence by měla být tak akorát, ale pokud je těsto moc husté, přidejte trochu mléka či vody. Dobře promícháme a necháme chvíli odstát. Na pánvi si rozpálíme kokosový olej a děláme malé lívanečky. Po oleji dostanou nádherný kokosový nádech.
A to je celé kouzlo! Na talíři zdobíme bílým jogurtem, nakrájeným jablkem, které klidně můžete ještě nechat zkaramelizovat na pánvi s kokosovým olejem a taky můžete přidat oříšky - zkrátka, fantazii se meze nekladou! Měla jsem je tento týden hned dvakrát, podruhé s mandlovým máslem a nedokážu říct, která verze mi chutnala víc - musíte vyzkoušet :P
Další úplně jednoduchý zdravý recept, kterým můžete osvěžit svůj jídelníček, pochutnat si na něčem sladkém bez výčitek a ještě ke všemu skoro bez práce! Lívanečky jsou krásně nadýchané, vláčné a měkkoučké díky jablíčku. No a jablko, skořice a vanilka? To spolu prostě ladí! Nic v této kombinaci nemůže chutnat špatně a věřte mi, že tenhle recept je velkým důkazem, že tahle trojka (případně dvojka) k sobě fakt patří!


Dobrou chuť!


Vaše B.


#fitfood #malahavu #pancakes #apple #dnesjem

651 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše