Krém z kokosového mléka

Co si takhle při neděli dát jeden jednoduchý recept, který vás ale mile překvapí svou chutí? Dezert je nepečený, takže je prakticky bez práce, obsahuje minimum surovin a jeho chuť? Tak ta je naprosto perfektní! Je to vlastně něco mezi pudinkem a panna cottou.
INGREDIENCE:

[na 2 porce]


  • 200 ml kokosového mléka

  • 30 g vanilkového proteinu (ideální je casein, ale pujde to i z klasického syrovátkového)

  • 200 g bílého jogurtu

  • 15 g kokosu

  • jahody či jiné ovoce na ozdobu
POSTUP:


Do nádoby si dáme kokosové mléko - ideálně z plechovky, aby obsahovalo i tu tuhou část. Přidáme strouhaný kokos. Dále bílý jogurt - nějaký hustější, ideálně řecký. Na závěr vmícháme odměrku proteinu. Já jsem použila vanilkový casein. Všechny ingredience spolu pečlivě promícháme, dáme do servírovacích nádob a áme asi na 2-3 hodin vychladit. Casein ve spojení s kokosovým mlékem a jogurtem vytvoří po nějaké době v lednici takovou úplně boží "fluffy" konzistenci. Před podáváním ozdobíme trochou ovoce či rozpuštěnou čokoládou.
Tenhle dezert je fakt rychlovka. Spojení kokosového mléka s jogurtem a proteinem udělá po pár hodinách v ledničce krásně nadýchaný krém.. no, kam se hrabe vařený pudink! Tenhle dezert je dokonalým osvěžením či lehkou tečkou po dobrém obědě.


Dobrou chuť!


Vaše B.


#coconut #dnesjem #fitfood #malahavlu375 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše