Mandlové kuličky ve skořici

Máme tu nějaké milovníky oříškových másel? Snad v tom nejsem sama! Takhle při neděli jsem chytla tvořivou a říkala jsem si, že bych zkusila nějakou nepečenou dobrůtku z mandlového másla a kokosu.. No jasně, obalit ve skořici.. ach, to je fakt dokonalý spojení! Dezert, který zabere minimum času, nemusíte zapínat troubu a zaručuju, že budete mít problém je nesníst všechny hned!
INGREDIENCE:

[asi na 15 ks dle velikosti]


  • 50g strouhaného kokosu

  • 50g mandlového másla

  • 30g proteinu

  • kokosové mléko dle potřeby


+ skořice na obalení
POSTUP:


Do misky si dáme kokos, mandlové máslo a protein. Já jsem použila kokosový, ale pokud vezmete vanilku, vůbec ničemu to neuškodí! Pokud protein nemáte, přidejte ještě více kokosu a nějaké sladidlo. Začneme míchat. Opatrně přilijeme kokosové mléko, ideálně nějaké trochu hustější. Stačí opravdu málo, aby vám kuličky držely pohromadě. Po důkladném zpracování začneme z těsta tvarovat kuličky. Velikost záleží jen a jen na vás. Hotové kuličky pak obalíme ve skořici, kokosu nebo mletých oříškách! Necháme vychladit a dále pak skladujeme v lednici.


TIP: kdo má rád sladší, může přidat ještě sladidlo či lžíci medu.
Dokonce i bez pečení se dají vykouzlit zdravé svačinky! Vezměte si třeba 5 kuliček do krabičky a dejte si je v práci s kouskem ovoce a bílým jogurtem či tvarohem. A tuhle kreativní sváču jistě ocení i vaše dětičky! Za pár minut hotovo, celkem hezky to vypadá, je to naprosto bez práce a ze samých skvělých surovin. To se vyplatí vyzkoušet, nemyslíte?

Dobrou chuť!


Vaše B.


#fitfood #kulicky #almondbutter #malahavlu180 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše