Nadýchaná placka z ovesných vloček

Dámy a pánové.. tohle je top výmysl roku! Možná to tvrdím u každého receptu, ale tohle se fakt povedlo. Nemám ráda sladké, ale tuhle mě přepadla chuť na něco jiného, než palačinky.. a tahle "sladká pizza" se rozhodně ihned řadí mezi mé favority a není jiné cesty, než se s vámi podělit o recept.
INGREDIENCE:


  • 40g mletých ovesných vloček

  • 30g proteinu

  • špetku prášku do pečiva

  • 1 vejce

  • 70g bílého jogurtu
POSTUP:


Vločky smícháme s proteinem - já jsem použila irish choco od prom-inu a musím říct, že to do koláčku fakt sedlo! Přidáme vajíčko a bílý jogurt. Ideálně nějaký hustější. Nakonec do těsta vmícháme ještě prášek do pečiva. Kdo má rád sladší, určitě přisladí, protože v této verzi je jediným sladidlem protein, což pro někoho nemusí být dostatečné. Těsto přelijeme do formy vyložené pečícím papírem a pečeme na 180°C asi 15 minut.


Po upečení placku ozdobíme jogurtem a ovocem, nebo třeba oříškovým máslem, čokoládou, zkrátka tím, na co máme zrovna chuť a podáváme! Já jsem zvolila mojí nejoblíbenější kombinaci - jahody a jogurt.

Placku si můžete dát na snídani, svačinu, nebo ji přibalit do krabičky do práce či do školy. Není to žádný hutný kus koláče, jak to někdy u pečení z vloček bývá, ale tahle "pizza" je naprosto skvělá, nadýchaná, skutečně lehká a přesto sytá. Garantuji, že si po dojezení budete muset udělat brzy další!


Dobrou chuť!


Vaše B.


#fitfood #malahavlu #ovesnaplacka #pizza #dnesjem

1,087 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše