Božská pizza

Pizza. Kdo by ji neměl rád? Nicméně, nebudeme si lhát - pizza je solidně kaloricky bohatá dobrota a tak si ji nemůžeme dopřávat moc často. Ano, jednou za čas si klidně na klasiku dojít můžete, ale co ti, co třeba jako já nemohou pšenici, nebo si zkrátka chtějí udělat pizzu trochu odlehčeněji? Pro ty je tu dnešní recept! S recepty na pizzu se roztrhl pytel, ale všechny jsou založené na fanatické restrikci sacharidů.. To tady nečekejte. Žádná pizza z květáku ani cukety.. Jednu pizzu sice už na webu najdete (odkaz zde) ale tohle je pizza z pohanky a ovesných vloček, která se skoro blíží tomu, jak chutná opravdová pizza!


Jste ready?

INGREDIENCE:


  • 50g mletých ovesných vloček

  • 50g pohankové mouky

  • 100ml vody

  • malá lžička lahůdkového droždí

  • špetka soli


+ na ozdobu: rajský protlak, šunka, rajčata, oregáno, sýr (cokoliv, co máte na pizze rádi!)
POSTUP:


Pohankovou mouku, mleté vločky a droždí smícháme. Přidáme sůl a vodu. Těsto pěkně propracujeme a necháme asi 5-10 minut odstát. Připravíme si plech s pečícím papírem a těsto na něj přendáme. Navlhčenýma rukama jej roztáhneme do placky. Dáme do vyhřáté trouby na 175°C asi na 5 minut.


TIP: nemusíte mlít vločky úplně na mouku, klidně tam nechte větší kousky, hezky to v těstě křupe!
Až těsto trochu "ztvrdne" potřeme jej protlakem, posypeme oregánem a ozdobíme dle fantazie - šunka, rajče, kukuřice (ananas, whatever!). A vrátíme do trouby. Pečeme dalších asi 20 minut. Potom pizzu ještě zasypeme sýr a vypneme troubu, jen aby se sýr rozpustil. Necháme v troubě dojít. SERVÍRUJEME!


Bože. Tohle jídlo bylo tak dobré! Já vlastně nepatřím mezi milovníky pizzy.. ale tohle jídlo mě tak bavilo, že asi pizzu začnu taky zbožňovat! Pizza zdravěji? Já říkám ano! Měla jsem ji hned dva dny po sobě.. No, tento týden mé večeře fakt bodují. Teda - snad i u Vás!

Dobrou chuť !


Vaše B.


#healthypizza #fitnesspizza #pizza #malahavlu765 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše