Fitness (skoro) pizza z ovesných vloček


Patříte mezi milovníky pizzy, jakožto možná vůbec nejznámější italské dobroty? Jenže co si budeme povídat, pizza není zrovna "healthy food" ani dvakrát dietním jídlem - bílá mouka, hromada sýra a dalších tučných ingrediencí z ní dělají pořádnou kalorickou bombu. Pojďme si zkusit udělat zdravější verzi, která sice nebude možná chutnat úplně jako originál, ale rozhodně stojí za vyzkoušení! Tuhle pizzu si totiž můžete s naprostým klidem dát i v redukčním období!
INGREDIENCE:


  • 50g mletých ovesných vloček

  • 70g řeckého jogurtu nebo tvarohu

  • 1 bílek


+ libovolné ingredience nahoru dle vlasní fantazie
POSTUP:


Vločky smícháme s jogurtem a bílkem. Kdo chce může osolit, já jsem sůl dala až na "zdobení". Takto připravené těsto rozprostřeme do libovolného tvaru na plech s pečícím papírem (je to docela patlání, jde to trošku hůř) a dáme do trouby na 180°C asi na 8 minut.


Po uplynutí doby krustu vyndáme, potřeme ji rajským protlakem, posypeme oregánem a naskládáme libovolné ingredience (sýr, šunka, tuňák, ananas, kukuřice, cibule, houby.. zkrátka to, co má kdo rád). Na závěr ještě jednou posypeme oregánem a osolíme. Dáme znovu do trouby zapéct ještě asi na 5-10 minut.
Jak říkám - odborníkům to chuť klasické pizzy nejspíše moc připomínat nebude (mně třeba jo, ale to je asi individuální otázka :D) , ale za mě parádní varianta s úžasnou výživovou hodnotou a ze samých dobrých surovin!


DOBROU CHUŤ!Vaše B.


P.S. Pokud budete zkoušet, nezapoměňte mě prosím označit na fotce!


#pizza #healthypizza #zdravapizza #fitfood #fitnesspizza

369 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše