Plněné cuketové placky


Bože můj! Tak tohle je hodně povedený experiment! Chtěla jsem si k večeři udělat něco lehkého - v lednici byla cuketa, sýr, vajíčka.. takže volba bya jasná budou placky! Protože jsem ale zapomněla dát sýr rovnou do těsta, vznikla z toho úplně nová variace! Placky dělám na hromadu způsobů, ale nikdy mě nenapadlo je "naplnit" a zapéct spolu dohromady. A přitom to je moc dobrý nápad.. tak moc mi to chutnalo, že jsem ihned běžela sepsat tuhle "inovaci" na web, abych se o ni s vámi mohla podělit!

INGREDIENCE:


  • asi polovina střední cukety

  • stroužek česneku

  • 60g mletých ovesných vloček/ celozrnné mouky

  • 1 vajíčko

  • bazalka, oregáno, sůl, pepř

  • kokosový olej


+ sýr na náplň
POSTUP:


Cuketu si nastruháme nahrubo. Dobře z ní vymačkáme přebytečnou vodu. Přídáme vajíčko, vločky nebo celozrnou mouku. Prolisujeme stroužek česneku a ochutíme kořením - já jsem vsadila na italskou klasiku - bazalka, oregáno a klasiku sůl a pepř. Všechno pečlivě smícháme. Rozpálíme si pánev, na kterou dáme kapku kokosového oleje a začneme dělat placky (velikost je vlastně na vás, můžete mít i mini placicčky).

Potom vezme dvě placky - jednu dáme na pánev, posypeme ji sýrem (u mě vyhrál zase sýr typu gouda a bylo to boží!) a přiklopíme druhou plackou. Možná můžete použít i šunku, nebo uzeného lososa. Lehce přitlačíme a mírném plameni necháme zapéct. Podle počtu placek opakujte.


Věřte mi, že tento jednoduchý recept vás úplně rozbije! Já jsem dojedla, okamžitě jsem běžela napsat recept na web a přeju si, abych měla ještě další porci! Miluju cuketu! a cuketové placky dělám na milion způsobů, ale tohle mi fakt zachutnalo.. ten roztopený sýr.. Mňam! Pokud máte doma ještě nějakou cuketu, běžte si tento recept honem udělat, protože to za to fakt stojí!

DOBROU CHUŤ!


Vaše B.


#zucchiny #fitfood #healthy #dnesjem #malahavlu

501 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše