Fluffy ovesná kaše s proteinem a banánem

Ke snídani nikdy sladké nemůžu, snídaně jsou prostě vajíčkové a neutrální ovesná kaše jen je skořicí, ale musím přiznat, že co jsem v Norsku, začínám tu trochu nacházet sympatie ke sladkým svačinám a taky k banánům. Minimálně tenhle výtvor na odpolední svačinu rozhodně stojí za repete! Jelikož kaše vzbudila na instagramu fakt ohlas, přidám na tuhle dokonale krémovou kaši rovnou recept - pro vás nejspíše snídaňová inspirace, pro mě rozhodně svačinová!INGREDIENCE:

  • 40g ovesných vloček

  • 60g banánu

  • špetka skořice

  • 20g vanilkového proteinu

  • voda

+ oříškové máslo a 99% čokoláda na zdobení
POSTUP:


Vločky si dáme do hrnce, přidáme skořici, zalijeme vařící vodou (asi 250-300 ml) a necháme vařit. Banán rozkrájíme na kolečka a pár si jich necháme na konečné zdobení. Zbytek překrájíme na menší kousky a dáme vařit k vločkám. Za stálého míchání necháme kaši pořádně zhoustnout. Až bude dostatečně hustá, stáheneme plamen na minimum.


Protein si dobře rozmícháme v shakeru v opravdu malém množství vody (asi tak 50ml) a nalijeme ho do kaše. Pořádně zamícháme a necháme jen tak lehce provařit na plotýnce na opravdu nízkém plameni, dokud se přebytečná tekutina nevyvaří. Já jsem použila vanilkový vícesložkový (obrázek konkrétního produktu najdete na konci receptu), takže měl takovou krémovou konzistenci sám o sobě.
Pak už kaši jen přemístíme do servírovací misky, ozdobíme zbylým banánem, oblíbeným oříškovým máslem (u mě teď totálně boduje křupavé kešu!) a 99% čokoládou (vy si samozřejmě dejte takovou, kterou máte rádi, chápu, že tahle hořká nemusí být pro každého :P)


Přísahám, že něco tak krémového a dokonale vonícího jste ještě nejedli! Kaše je tak nadýchaná, že si budete přát, aby ta miska byla bezedná. Kombinace banánu, skořice, milovaných vloček, vanilky a ta boží krémová konzistence.. ach jo, přiznám se, že po této kaši si dokonce dokážu představit, že bych tohle občas snídala.
P.s. pokud byste chtěli zkusit máslo, můžete jej (a nejen máslo samozřejmě!) nakoupit na e-shopu www.lifelike.cz a s kodem BARUHAVLOVA7 budete mít slevu :)


DOBROU CHUŤ!


Vaše B.


#fitfood #mojeovesna #malahavlu #banan #protein732 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše