IMPROVIZACE? Hodně povedená omáčka!


Ahoooj!


Tak si zase po dvou dnech dáme nějaký recept. Tentokrát to bude z kategorie "z nouze cnost" aneb hlad je nejlepší kuchař! :D Kdo sleduje facebookovou stránku, už zná moje #SIMPLYFOOD tips, kterými se snažím ukázat, že zdravé jídlo není žádná věda a že nemusíte být prvotřídní kuchař, abyste mohli jíst zdravě! Tyto recepty můžou jsou rychlé, snadné, zdravé, z pár surovin a přitom si pochutnáte.


Tak jo, pojďme na to. Dnes to bude moje improvizační jídlo, které mě tak uchvátilo, že bude rozhodně repete, a takový improvizace fakt můžu! :) Vždycky si totiž oblíbím nějaké jídlo, a to jsem schopná jíst nějaký čas denně. Teď to je zeleninová omáčka s cuketou, mleté hovězí a nudle. Baví mě ty barvy, baví mě chutě, protože to nikdy neuvařím úplně stejně. (jo, a taky mě baví, že je toho hodně. :D) No, ale zpět k věci. V pondělí se chystám, že si tuhle dobrotu zase uklohním k večeři a ejhle.. došla mi cuketa. Tak co teď... Mohla jsem si ji dojít koupit, ale řekla jsem, že zkusím improvizovat, abych nejedla pořád to stejné. Doma byla zásoba kořenové zeleniny, takže bylo jasné, že kouzlit budu z ní. No a vznikla z toho tak dobrá omáčka, že se s vámi musím podělit o recept.
INGREDIENCE:


1 střední mrkev

1 střední petržel

kousek celeru

půl cibule

libové mleté hovězí maso

rajský protlak

sůl, pepř, oregáno

chilli, sojová omáčka


POSTUP:


Úplně na úvod jsem si nakrájela na malé kostičky kořenovou zeleninu, abych ji měla připravenou. Zeleninu jsem dala do kastrůlku s trochou vody a dala ji vařit. Zeleninu děláme asi 15-20 minut, záleží jak si uděláte velké kostičky a jak rychle se vaří. Zkrátka ji musíte nechat vařit do změkknutí. Mezitím jsem si vzala pánev a na kapičce oleje jsem si opekla nakrájenou cibulku. Tu necháme trochu zezlátnout a potom k ní přidáme hovězí maso. (p.s. porci volte samozřejmě úměrně svým potřebám). Dále přidáme trochu sojové omáčky, sůl, pepř, oregáno a kdo má rád pálivější, přidá i chilli. Stáhneme na nižší plamen a až se vyvaří voda ze zeleniny a bude dostatečně měkká, přidáme ji k masu. Maso i se zeleninou necháme ještě pár minut dělat, případně dle potřeby podlijeme trochou vody. Na závěr přidáme rajský protlak a necháme ještě prohřát.


Ideální přílohou jsou těstoviny, u mě vyhrály rýžové nudle.
Celkem mi tohle jídlo zabralo asi 20 - 25 minut, což je dost, ale taky musíte vzít v potaz, že jsem ho vymýšlela za chodu.. takže tam vznikly nějaké prodlevy! :D Přitom je to jídlo plné chutí, živin, barviček a ještě jsem si pochutnala. Jak vidíte, i jednoduchá jídla můžou být zdravá. nejsem žádný kuchařský mistr, vařit mě sice baví, ale taky nemám čas být v kuchyni XX hodin. Proto se snažím i své klienty přivést k tomu, že nemusí umět vařit špičkově, stačí používat ZÁKLADNÍ, běžně dostupné, SUROVINY a vytvářet z nich jednoduché, ale pestré kombinace takovým způsobem, aby vás jídlo, včetně jeho přípravy, bavilo!


Jaká jídla baví vás?


Dobrou chuť!


Vaše B.323 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

©2020 created by malahavlu , Česko