Jednoduchý proteinový pudink


Krásný pátek všem!


Vypadá to, že se počasí na víkend zase trochu umoudří, a tak pro vás mám dokonale primitivní tip na svačinku, která vás osvěží a nebo si ji klidně můžete připravit do krabičky jako svačinu do práce či do školy jako já, a dokonce ji můžete nachystat i svým dětem! V současné době jsou velice oblíbené hotové proteinové pudinky, které obsahují hromadu konzervantů a co hlavně.. jejich pravidelná konzumace poměrně solidně provětrá vaši pěněženku. Tak jsem si řekla, že si udělám vlastní pudink s proteinem, a to bez konzervantů a éček a určitě levněji. Uznávám, že to není žádný světový vynález, ale jen vám chci ukázat, že stačí zapojit trochu fantazie a můžete i z běžných potravin udělat "něco víc".
INGREDIENCE:


  • 1 balení pudinku bez lepku (amylon)

  • 1-2 odměrky proteinu

  • 500ml (mandlového) mléka


+ ovoce, oříšky na zdobení


POSTUP:


Pudink si připravíme klasicky podle návodu, tedy: v rendlíku začneme ohřívat část mléka dle vlastní volby (klasické, bezlaktózy, mandlové, kokosové, ovesné, rýžové). Ve zbytku mléka si pečlivě rozmícháme prášek pudinku a protein. Příchuť pudinku i proteinu je čistě na vaší fantazii - u mě vyhrála vanilková kombinace. Směs pudinku, proteinu a mléka přidáme do rendlíku a mícháme, dokud pudink nezhoustne. Poté odstavíme a nalijeme pudink do nádoby, ve které jej budeme podávat nebo přenášet. Necháme vychladnout a pak už zdobíme dle vlastní fantazie.

TIP: Pokud máte rádi sladké, doporučuji pudink přisladit, protože tato varianta je spíše neutrální, opravdu jen maličko sladká. Můžete použít med, cukr, sladidlo, stévii, nebo třeba rozmixovaný banán.

Vidíte, takhle neskutečně jednoduchým způsobem si můžete vyrobit domácí proteinový pudink. Vyjde to levněji, je to mega rychlé a jednoduché, přesně víte, co obsahuje za ingredience a ještě si jej můžete udělat v tolika variantách, že se vám o tom u kupovaných pudinků ani nesnilo!
Dobrou chuť!


Vaše B.

1,425 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše