Kokosky

A je tu další recept na zdravé vánoční cukroví. Recept bez lepku, bez přidaného cukru, a dokonce navíc také bez mléka! Půjde totiž o kokosky, další vánoční klasiku. Tento recept je velice jednoduchý, obsahuje minimum ingrediencí a je skutečně rychlý, takže je zvládne úplně každý a navíc je můžete péct i na poslední chvíli!
INGREDIENCE:

[na plný plech drobných kokosek]

+ hořká čokoláda a kokosový olej na zdobení
POSTUP:


Bílky se špetkou soli si vyšleháme do tuhého sněhu. Pak do nich pomalu přidáme sladidlo, vanilkovou esenci a odměrku vanilkového proteinu nebo flavor drops. Začneme pomalu přidávat strouhaný kokos. Vzniklou směs natlačíme do zdobícího pytlíčku, nebo pomocí lžíce děláme malé "kopečky" na pečící papír. Kokosky pečeme 10 – 12 minut, zkrátka dokud nebudou mít tu správnou barvu. Necháme vychladnout. Mezitím si rozpustíme čokoládu ve vodní lázni společně s kokosovým olejem. Kokosky poté zdobíme lžičkou dle fantazie, nebo je můžete do čokolády namáčet celé. Necháme zatuhnout a skladujeme v chladu.
Dobrou chuť!


Vaše B.


P.s. opravdu kvalitní čokoládu, kokos i kokosový olej, maximálně kvalitní ingredience, které potřebujete k tvoření svých receptů, seženete na e-shopu www.lifelike.cz a po zadání kódu BARUHAVLOVA7 je můžete pořídit dokonce s drobnou slevou.


#fitfood #kokosky #vanoce #malahavlu

247 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše