Linecké ve fit verzi

Počet dní zbývajících do Vánoc pomalu ubývá. A co by to bylo za Vánoce zdravěji bez lineckého? Linecké je další vánoční klasikou, která na vašem stole nesmí chybět. Pojďme si tedy dát recept právě na tohle oblíbené cukroví, v o trochu zdravější verzi.

INGREDIENCE: [Na dva plechy]

+ marmeláda na slepení (případně low-calories jam)

+ hořká čokoláda*, kokosový olej* a kokos na zdobení*

POSTUP:


V misce smícháme mouku s proteinem a kokosovým cukrem, nebo jiným sladidlem. Přidáme vajíčka a prášek do pečiva. Dále přidáme asi tři lžíce mandlového másla (nebo asi 50g kokosového oleje). Na závěr přistrouháme trochu kůry z citronu. Ingredience pečlivě promícháme, aby vzniklo poměrně tuhé těsto. Těsto uložíme do lednice a necháme jej v ideálním případě do druhého dne odležet. Pak si ukrojíme část, rozválíme a vykrajujeme libovolné tvary. Linecké pečeme na 180°C asi 10 minut. Necháme vychladnout a slepujeme marmeládou, nebo oříškovým máslem. Hotové cukroví dáme do krabičky a skladujeme v chladu.

ZDOBENÍ:


Čokoládu si rozpustíme ve vodní lázni společně s kokosovým olejem. Slepené cukroví namáčíme libovolně do čokolády a zdobíme mletým kokosem, oříšky, lentilkami, zkrátka fantazii se meze nekladou! Necháme zatuhnout a uložíme zpět do chladu.


Dobrou chuť!


Vaše B.


P.s. Suroviny označené hvězdičkou seženete na e-shopu www.lifelike.cz a po zadání kódu BARUHAVLOVA7 je můžete pořídit dokonce s drobnou slevou.


#fitfood #cukrovi #vanoce #linecke #malahavlu


233 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše