Luxusní dýňové kostky

Tak jo, mám dalšího svačinového favorita. Před minulý týden válela fluffy ovesná, minulý týden tyhle neuvěřitelné dýňové kostky. Tenhle recept mě prostě posadil na zadek a k těm horám učení a práce, byl prostě ideální. Vláčný koláček z dýně, kokosu a křupavá čokoláda navrchu? Tady je jednoduchý recept!

INGREDIENCE:


  • 150g dýně

  • 30g vloček

  • 20g proteinu

  • 1 vejce

  • špetka prášku do pečiva

  • půl lžičky skořice

  • 10g kokosu


+ hořká čokoláda a kokos na ozdobu

POSTUP:


Dýni si uvaříme doměkka. Po té ji rozmixujeme na pyré a necháme vychladnout. V misce smícháme vločky, protein, skořici, prášek do pečiva a kokos. Přidáme dýňové pyré a vajíčko. Zamícháme a podle potřeby korigujeme hustotu mlékem. Já jsem třeba nepřidávala žádné. Doporučuji přidat sladidlo, protože jak jistě víte, já prostě sladkému příliš nefandím, tak mi protein jako sladidlo úplně postačil. Takže pár kapek bezkalorického sladidla, lžíce medu, nebo trocha stévie.


Protein jsou použila jednou vanilkový a jednou kokosový a s oběma to chutnalo výborně. Těsto dobře promícháme a nalijeme do formy vyložené pečícím papírem. Pečeme na 180°C asi 20 - 25 minut. Po té vypneme troubu a necháme na koláčku rozpustit hořkou čokoládu - já jsem použila svou milovanou 100%. Lžičkou ji rozetřeme po celém povrchu a posypeme kokosem. Koláček pak necháme vychladnout.

Minulý týden vážně kralovaly mým odpoledním svačinám právě tyto dýňové kostky! Bože, to je neskutečná paráda! Kombinace dýně, kokosu a hořké čokolády? Omg, to prostě chcete! Hned třikrát jsem tento recept pekla (množství, co je tu uvedené je jedna svačinová porce - možná snídaňová). Případně můžete rozdělit na půl a doplnit kouskem ovoce a jogurtem.


DOBROU CHUŤ!


Vaše B.


#fitfood #dyne #pumpkincake #malahavlu

759 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše