Nejjednodušší slané palačinky


Krásný den moji milí! Tak po delší době jsem tu s nějakým receptem. Dnes vám ukážu mojí vůbec nejoblíbenější svačinu, nebo nenáročnou večeři - slané palačinky. Toto těsto využívám i k výrobě "mého pečiva", na které se velice často ptáte na facebooku.

INGREDIENCE:


  • 1 vajíčko

  • 50g rozemletých vloček na mouku

  • špetka prášku do pečiva

  • špetka soli

  • dle konzistence mléko


+ protlak, šunka, sýr, salát - zkrátka cokoliv, čím chcete palačinky naplnit

POSTUP:


Již podle ingrediencí vám musí být jasné, že to je vskutku náročný recept. Do misky nasypeme mleté vločky. Pokud chcete takové hladké palačinky, jako mám já, musíte mít vločky skutečně na velice jemno, Pokud použijete celé, budou to spíše lívanečky, ale také to funguje. Do těch přídáme vajíčko, prášek do pečiva a špetku soli. Následně přidáme asi 50 ml mléka a zamícháme. V případě nutnosti přidáme další mléko a necháme těsto chvíli odstát. Dobře si rozpálíme pánev s trochou kokosového oleje a děláme tenké palačinky. Ty už pak plníme dle vlastní fantazie. U mě většinou vede protlak + šunka + salát a k tomu jablíčko.

TIP: Pokud těsto dáte do formiček na muffiny, nebo nalijete do toustovače vymazaného kokosovým olejem, vznikne vám to, co na mých fotkách označuji jako náhradu pečiva, když nestíhám koupit žitný chléb.
Zdravá strava fakt není žádná věda! Tyhle palačinky máte za pár minut hotové, můžete je naplnit cottagem, uzeným lososem, sýrem, zkrátka čímkoliv, vlastně klidně udělat i na sladko. Jsou skvělé i studené, takže se hodí jako lehká svačina do krabičky na cesty nebo do práce.Dobrou chuť!


Vaše B.


#fitfood #pancakes #dnesjem #malahavlu2,142 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše