Ovesné lívanečky


Pátek! Hurá! Pátek! Teda hurá pro ty z vás, kteří nejsou zítra do práce, jako třeba já. Počasí venku stále stávkuje a za okny to teda moc jarně nevypadá, no vlastně.. vůbec teda. A to je nejlepší důvod pro to, udělat si nějakou dobrotu na zlepšení nálady. U mě to vyhrály nejjednodušší ovesné lívanečky pod sluncem! Tentokrát jsem zkusila nakombinovat mleté i celé vločky a výsledek byl boží, no, tak.. pro mě to sice byla svačina, ale pokud potřebujete inspiraci třeba na zítřejší snídani, zde je recept.
INGREDIENCE:

[na jednu porci]


  • 45g vloček

  • 10g vanilkového proteinu

  • 50ml vody

  • 1 vajíčko


+ libovolné zdobení (bánan, hořká čokoláda, oříšky, drobné ovoce)

POSTUP:


Jak jsem již psala v úvodu, zkombinovala jsem část mletých vloček a část celých. Ty jsem si chvilku namočila ve vodě a nechala nasáknout. Potom jsem do vloček přidala protein, který pro mě byl sladidlem. Pokud jej vynecháte, přidejte něco, co vám lívančky trochu osladí. Na závěr přišlo do směsi vajíčko. Pečlivě zamíchat a na kapičce kokosového oleje děláme lívanečky. Na talířku zdobíme dle vlastní fantazie - u mě dnes vyhrál banán a 99% čokoláda, kterou naprosto zbožňuji, ale určitě by skvěle chutnalo i oříškové máslo, či čelé oříšky, jogurt nebo jakékoliv jiné ovoce.
Další naprosto primitivní pokrm, který je rychle hotový, nenáročný, výživný, chutný a přitom zapadá do konceptu zdravého stravování. Nezabere vám více než 10 minut a k jeho přípravě není nepotřeba XX ingrediencí. Miluju taková jednoduchá jídla! A co vy?


Dobrou chuť!


Vaše B.


159 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše