Pohankoví "pizza" šneci


Krásný den!


Je tu středa a s ní další recept! Už neskutečně dlouho mám chuť na něco jako pizzu, přestože klasickou jsem neměla snad od 10ti let. Prostě mě spojení šunky, mozzarelly, rajčat a oregána, už začalo na těstovinách nudit a potřebovala jsem nějak ozvláštnit jídelníček. Mám v plánu vyzkoušet několik receptů, ale začala jsem tím nejlehčím! Zdravější verze oblíbených pizza šneků. V původním receptu je použito listové těsto, ale já jsem jej nahradila palačinkami z pohankové mouky a povedlo se mi vykouzlit naprosto dokonalou imitaci, která je navíc vhodná i pro ty z nás, kteří nemohou lepek nebo pšeničnou mouku! Rychlovka, které může soužit jako nenáročná večeře, oběd do krabičky nebo třeba jako rychlé občerstvení pro nečekanou návštěvu. Jste připraveni? Další jednoduchý recept vás čeká níže.
INGREDIENCE:

[na jednu porci]


Na korpus:


  • 50g pohankové mouky

  • 1 vajíčko

  • špetka soli

  • voda nebo mléko


Na náplň:


  • rajský protlak

  • mozzarella

  • šunka

  • oregánoPOSTUP:


Do misky si dáme pohankovou mouku, přidáme vajíčko, špetku soli a pak postupně přidáváme mléko či vodu (asi 150 - 200 ml tekutiny). Ingredience pečlivě promícháme tak, aby nám vzniklo hustější těsto a necháme jej asi 10 minut odstát. Pak začneme dělat slaboučké palačinky - buď na pánvi s nepřilnavým povrchem nebo s trochou kokosového oleje a také si mezitím zapneme troubu.


Hotové palačinky potřeme rajským protlakem, posypeme oregánem, šunkou a strouhanou mozzarellou nebo jinou náplní dle vlastní fantazie. Palačinky opatrně zamotáme, rozkrájíme do tvaru "šneků" a dáme na plech s pečícím papírem. Pozor, hodně se rozmotávají, takže je dobré propíchnout je párátkem, aby držely tvar. Po té je vložíme do vyhřáté trouby asi na 5 - 7 minut, než se sýr rozpustí. Podáváme za tepla, ideálně se zeleninovou oblohou.


TIP: Zkuste šneky posypat sýrem i z vrchu než je vložíte do trouby!Další jednoduchý a superrychlý recept, který zvládne naprosto každý. Přitom se z něj jako obvykle


Dobrou chuť!


Vaše B.

194 zobrazení

©2020 created by malahavlu , Česko