Pohankový chléb se semínky

Pečení domácího chleba fakt frčelo v loňské jarní karanténě. Mě to vůbec nelákalo, protože pečivo moc nejím a když, tak si klidně dám klasický žitný chlebík. Nicméně moje mamka mě vyhecovala, protože hned po novém roce upekla naprosto božský chléb z ovesné a pohankové mouky s oříšky a tak jsem se rozhodla, že zkusím i já upéct chléb. Volba byla jasná - pohanka a hromada semínek. Recept je vhodný i pro celiaky, protože pohanka je přirozeně bezlepková. Recept je sice trochu náročnější na čas, ale výsledek za to rozhodně stojí!


INGREDIENCE:


  • 0,5 kg pohankové mouky

  • 2 polévkové lžíce psyllia

  • 50 g slunečnicových semínek

  • 50 g dýňových semínek

  • 30 g pohankových vloček (použila jsem klíčenou pohanku od Semixu)

  • trocha soli

  • cca 700 ml vodyPOSTUP:


Pohankovou mouku dáme do misky, pomalu začneme přilévat teplou vodu a pečlivě celou dobu mícháme. Vzniknout by mělo takové středně husté těsto. Přidáme psyllium, semínka, sůl a pečlivě promícháme. Zakryjeme a necháme na teplém místě 24 hodin kynout. Těsto by mělo cca 1 - 1,5x zvětšit svůj objem. Další den do těsta přimícháme pohankové vločky a vložíme do formy na chléb. Můžeme posypat semínky a pohankovými vločkami. Troubu rozehřejeme na 200 °C a pečeme 10 - 12 minut. Po té teplotu snížíme a pečeme na 160 °C ještě asi hodinu - vyzkoušejte špejlí, zda už je chléb hotový.
Chutná skvěle jako příloha k omeletám, míchaným vajíčkům, nebo si jej můžete vychutnat s nějakou dobrou pomazánkou. Chlebík je trochu hutnější, ale chutná skvěle - pohanka má takovou lehce oříškovou chuť, semínka dodávají texturu a chlebík chutná opravdu skvěle!


Sledujte také instagram. A nezapomeňte mě označit, pokud budete recept zkoušet!


Knížku JÍDLO, KTERÉ JE SKUTEČNÝM JÍDLEM s věnováním a malým dárkem navíc si můžete pořídit zde. Posledních pár kousků!


Dobrou chuť!

Vaše B.


183 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše