Ranní kaše z quinoy

Aktualizováno: úno 20

Patříte mezi milovníky sladkých snídaňových kaší, ale už vás trochu nudí ovesná 100x jinak a vlastně pořád dost stejně? Tak to bude dnešní recept přesně pro vás! Napadlo mě udělat kaši z quinoy. Tahle pseudoobilnina vyniká opravdu vysokým obsahem bílkovin a je bezlepková. Quinoa je navíc jednou z mála potravin rostlinného původu, která obsahuje kompletní spektrum aminokyselin a dá se tak považovat za plnohodnotný zdroj bílkovin, což ocení hlavně vegani a vegetariáni. Často se připravuje na slano jako příloha, skvělá je do salátů, ale nápad udělat z ní kaši na sladko.. to je fakt na medaili! Příprava je rychlá, snadná a nutriční hodnoty špičkové! Pokud hledáte zpestření pro vaše snídaně, pak si pište recept, protože to za to vážně stojí!INGREDIENCE:


  • 45 g naklíčené quinoy*

  • 200 ml kokosového mléka light

  • 20 g proteinu (použila jsem příchuť čokoláda s kokosem)


+ drobné ovoce ke zdobení, goji, hořká čokoláda a kokos, nebo cokoliv, co na kaši máte rádi vy!


*použila jsem klíčenou quinou od společnosti Semixpluso.POSTUP:


Pro přípravu jsem použila naklíčenou quinou*, kterou není potřeba nijak dlouze upravovat. Nasypala jsem ji do rendlíku, zalila kokosovým mlékem a nechala vařit do zhoustnutí. Ještě dvakrát jsem dolila trochu vody. Je důležité quinou stále míchat, protože je to opravdu rychlý proces. Až bude kaše dostatečně hustá, stáhneme plamen, přidáme protein, maličko vody a pořádně promícháme. Kdo má rád sladší, přidá ještě lžíci čekankového sirupu, med, nebo jiné oblíbené sladidlo. Lze samozřejmě použít i jinou příchuť proteinu, záleží pouze na vašich chuťových preferencích. Přendáme do misky a zdobíme dle vlastní fantazie - u mě vyhrála milovaná kombinace borůvek a kokosu, obohacená navíc o goji, další úžasnou surovinu.


*Při přípravě z obyčejné quinoy bude postup stejný, jen je potřeba syrovou quinou déle vařit. Opět kontrolujte, protože tekutina se rychle vsákne. V případě potřeby a pokud by byla nedovařená, použijte více mléka nebo dolijte vodou. :)Já jsem sice kaši měla k odpolední svačině, ale myslím, že tohle je přesně věc, kterou bych si po ránu chtěla dát! Příjemně oříšková chuť quinoy ve spojení s čokoládou, kokosem a borůvkami.. to je prostě slast! Ostatně, vyzkoušejte sami a dejte mi vědět, jak vám kaše chutnala!Tento recept vznik v rámci spolupráce se značkou Semixpluso.


Sledujte také instagram. A nezapomeňte mě označit, pokud budete recept zkoušet!


Knížku JÍDLO, KTERÉ JE SKUTEČNÝM JÍDLEM s věnováním a malým dárkem navíc si můžete pořídit zde. Knížku si můžete koupit také na stránkách většiny knihkupectví.


Dobrou chuť!

Vaše B.


274 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše