Slaný dýňový koláč

Zastávám názor, že slaných receptů není nikdy dost! A hlavně mě baví mnohem víc, než ty sladké. A protože dýňových dezertů, polévek, palačinek a nejrůznějších kaší je teď požehnaně, zkusila jsem zaimprovizovat a na dnešní svačinu vzniknul tento naprosto nepopsatelně božský koláč! Hned jsem dala péct druhý na zítra do školy a mezi tím vám sepíšu recept.
INGREDIENCE:


  • 150g dýně

  • 1 vajíčko

  • 25g mletých vloček

  • špetka prášku do pečiva

  • 1 stroužek česneku

  • rozmarýn, sůl, chilli, trocha kari


+ rajčata a sýr
POSTUP:


Dýni si uvaříme, osolíme a rozmixujeme na pyré. Necháme vychladnout, rozklepneme vajíčko, zahustíme vločkami nebo celozrnnou moukou. Pak přijde na řadu koření - rozmarýn pro krásnou vůni, chilli, protože to já prostě miluju a kari, aby to mělo tu správnou barvičku. Do těsta přijde prolisovaný česnek a půl lžičky prášku do pečiva. Pečlivě promícháme. Těsto dáme do malé formičky vyložené pečícím papírem. Na vrch nakrájíme rajčata a dáme do trouby.


TIP: na vrch můžete přidat třeba ještě čerstvou bazalku.Pečeme asi 30 minut na 180°C. Po vypnutí trouby posypeme vršek koláče sýrem a necháme ještě asi 5 minut dojít. Podáváme teplé, ale stejně tak si jej můžete sbalit do krabičky a sníst za studena.


Dýně mě v kuchyni prostě fakt baví! Tohle je další recept, který jsem po upečení musela ihned udělat znovu a běžet se o něj podělit, protože to bylo tak neskutečně dobré! Krásně vláčný s nasládlou chutí dýně, ale přitom lehce pikantní po chilli a česneku. Přísahám, že se budete olizovat ještě hodinu po dojezení! :P
DOBROU CHUŤ!


A P.S. : Vyfoťte mi vaše výtvory, ať si ještě taky zaslintám.


Vaše B.


#pumpkin #dyne #malahavlu #fitfood #dnesjem387 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše