Svačina do skleničky

Protože nám včera začal školní rok, je na čase trochu vyladit svačinové inspirace - a to samozřejmě nejen pro děti! Já jsem si na všechny cesty oblíbila tyhle variace do skleničky. Jsou skvělým způsobem, jak spojit příjemné s užitečným a využít zásoby prázdných skleniček od oříškových másel! Tak jo, dost keců a jdeme na recept na tyhle barevné krásky.
INGREDIENCE:

[2 porce]


Na těsto:

  • 30g ovesné mouky/ mletých ovesných vloček

  • lžička kokosu

  • 30g čokoládového proteinu

  • 1 vejce

  • 1/2 lžičky prášku do pečiva

  • 150 ml mléka


Zbytek ingrediencí:


  • 300g bílého jogurtu

  • 200g drobného ovoce

libovolně sladidlo
POSTUP:


Jako první si připravíme mugcake, tedy buchtu do hrnku - v hrnečku smícháme ovesnou mouku, kokos, protein, vejce, prášek do pečiva a mléko. Pečlivě promícháme a dáme do mikrovlnky na plný výkon, na asi 2-3 minuty. Kdo má rád sladší, přidá ještě lžičku medu, čekankového sirupu, špetku erythritolu, nebo jiné oblíbené sladidlo. Pokud nemáte protein, přidejte kakao, více kokosu nebo vloček a přislaďte. :)


Po upečení necháme mugcake vychladnout. Následně ho nastrouháme najemno. Část těsta dáme na spodek skleniček. Další vrstvou bude bilý jogurt - opět, pokud potřebujete, přidejte sladidlo. Na jogurt přijde ovoce - maliny, ostružiny, jahody, borůvky, případně klidně banán nebo mango. Na ovoce nasypeme zbývající část těsta. Následovat může znovu jogurt, případně pokud máte menší skleničky, stačí přidat už jen druhou vrstvu ovoce. Dozdobit můžeme ještě strouhanou čokoládou nebo oříškovým.
Svačinu necháme přes noc vychladit v lednici, aby se chutě hezky spojily.


Tohle byla zase další improvizace, která si na první dobrou vysloužila čestné místo v mém jídelníčku! Jednoduchá příprava, zasytí a zaručeně si pochutnáte. Můžete libovolně měnit ingredience a vytvářet nové kombinace.Sledujte také instagram. A nezapomeňte mě označit, pokud budete recept zkoušet!


Dobrou chuť!


Vaše B.


#svacina #sklednicky #jidlokterejeskutecnymjidlem

2,185 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše