Teplý salát z čočky beluga


Krásný pondělní večer!

Před týdnem jsem sebrala odvahu koupit další potravinu, kterou jsem nikdy nechutnala a dlouho jsem to plánovala. A tady máme výsledek mého prvního seznámení s černou čočkou, tedy s čočkou beluga - jde o teplý salátek s nádechem Indie. Skvělé je, že čočka beluga se nemusí namáčet, stačí ji zkrátka vařit do změknutí. Dalším benefitem je obsah živin, beluga má ještě vyšší podíl bílkovin než běžná čočka. Dále obsahuje vlákninu a také má nízký glykemický index. Luštěniny jsou všeobecně přírodním zdrojem železa, hořčíku, selenu vápníku, vitamínu řady B a zinku. Ale dost teorie, vrhneme se na slíbený recept!
INGREDIENCE:


  • 60g čočky beluga

  • 1 střední mrkev

  • 1 střední petržel

  • koření - koriandr, sůl, pepř, kari, zázvor, chilli.

  • Pórek nebo jarní cibulka


+ vajíčko, či jiný zdroj bílkoviny


POSTUP:


Čočku (množství přizpůsbte své individualitě, samozřejmě) dáme do hrnce a vaříme do změknutí. Mezitím si nakrájíme kořenovou zeleninu na drobné kostičky. Zhruba v půlce vaření přidáme zeleninu k čočce. Přidáme i koření - mletý koriandr, špetku kari, čerstvý zázvor, chilli dle chuti a trochu soli a pepře. A vaříme dál. Pokud vám čočka bude připadat stále tvrdá, prostě dolijte vodu a vařte, dokud nebude zcela měkká. Až vypnete vařič, přidejte do rendlíku ještě hrst nakrájeného pórku, nebo jarní cibulku, aby byl salátek barevnější.
Salátek můžete podávat s nějakou bílkovinou, třeba s vajíčkem, nebo zkrátka jen tak. Je to parádní večeře bez masa, či lehký oběd. Za mě je černá čočka skvělou volbou pro ozvláštnění jídelníčku.


Dobrou chuť!


Vaše B.

179 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše