Tiramisu s kokosem a lyo jahodami

Aktualizováno: kvě 28

Skleničkové dezerty/svačiny jsou teď neuvěřitelně v kurzu - no aby ne. Jsou snadné, rychlé, vypadají krásně, skvěle chutnají a navíc si je můžete sbalit i do práce, do školy, nebo na jakoukouliv cestu a když je položíte na stůl, zaručeně vám takovou sváču budou všichni závidět! Říkala jsem si, že už jsem žádnou skleničkovou variaci dlouho nedělala, a tak na jednu došlo dnes. Tiramisu s kokosem a lyofilizovanými jahodami - božská záležitost!INGREDIENCE:


Půl pytlíčku celozrnných/bezlepkových/obyčejných piškotů

1 hrnek silného espressa

250 g polotučného tvarohu

180 g řeckého bílého jogurtu

1 odměrka vanilkového proteinu

1 - 2 lžíce čekankového sirupu

50 g kokosu

30 g lyofilizovaných jahod


+ kakaoPOSTUP:


Uvaříme si silnou kávu a necháme vychladnout. Mezitím si připravíme krém - tvaroh smícháme s jogurtem, kokosem, čekankovým sirupem a vanilkovým proteinem. Pečlivě vyšleháme a dáme stranou. Vezmeme si skleničky a jdeme na to. Piškoty namáčíme v kávě a skládáme na dno skleniček. Na piškoty přijde tvarohový krém, na něj přijdou lyofilizované jahody - případně lze použít jiné lyo ovoce, nebo klidně čerstvé jahody či maliny. Na jahody přijde další vrstva kávových piškotů a na ně závěrečná vrstva tvarohového krému. Jako poslední vrstvu lze použít lyo nebo čerstvé jahody, případně můžete tiramisu posypat kakaem, jako já. Necháme alespoň dvě hodiny vychladit, aby se chutě hezky spojily.Luxusní dezert nebo božská svačina, kterou zvládne vytvořit kdokoliv. Krásně vypadá a ještě lépe chutná!


Sledujte také instagram. A nezapomeňte mě označit, pokud budete recept zkoušet!


Další jednoduché recept najdete v mé knize s názvem JÍDLO, KTERÉ JE SKUTEČNÝM JÍDLEM. Knížku si můžete koupit také na stránkách většiny knihkupectví. Nebo třeba zde.


Dobrou chuť!

Vaše B.

559 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše