Vaječné muffiny


Krásný středeční večer.


Tak, po kratší odmlce jsem tu zpět i s dalším #SIMPLYFOOD tipem v podobě vaječných muffinků, které mohou sloužit jako rychlá vydatná snídaně, lehčí večeře nebo třeba parádní svačinka do krabičky, kterou můžete dát i svým dětem. Opět vám bude stačit pár základních ingrediencí, formičky na muffiny, trouba a asi 10 minut vašeho drahoceného času. To zní fajn ne?
INGREDIENCE:

[na jednu porci, 3ks]


  • 2 vajíčka

  • 30g nastrouhaného sýra

  • Brokolice, kukuřice (zelenina dle vlastní chuti)

  • Sušená rajčata

  • Koření - sůl, pepř, chilli, italské bylinky


POSTUP:


Do misky si roklepneme dvě vajíčka a přídáme zeleninu - já jsem použila pár malých kousků brokolice a mraženou kukuřici, ale použít půjde prakticky cokoliv - špenát, cuketa, dýně nebo třeba rajčátka. Pak přidáme oblíbené koření - já jsem to ladila do Itálie, takže oregáno, sůl, pepř a chilli a nakrájená sušená rajčata. Lehce promícháme. Na závěr přidáme nastoruhaný oblíbený sýr - mozzarellu, eidam, nebo třeba tvarůžky. Směs ještě jednou promícháme a nalijeme do silikonových formiček na muffinky. Pečeme asi 8 minut - zkrátka poznáte, až bude vajíčko hotové.


Podáváme se zeleninou a žitným chlebem, nebo jen se salátem.

TIP: Pokud chcete muffiny posunout ještě na vyšší level, přidejte do nich kousek šunky nebo uzeného lososa.

Vidíte, jíst zdravě je opravdě snadné a rychlé! Takto primitivní recept z hrstky surovin vám zabere chviličku a vykouzlíte jídlo, které krásně vypadá, je jednoduché, zdravé ale především skvěle chutná!


Dobrou chuť!


Vaše B.353 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše