Zeleninová placka

Večeře z vajíček mě dlouhodobě moc baví a ráda zkouším nějaké nové variace. Tuhle mě napadlo, že bych mohla zkusit něco jako palačinku/omeletu, kde do těsta přidám rovnou nějakou zeleninu. V lednici jsem měla zrovna zásobu domácí mrkve a cuketu, tak bylo jasno. A byl to super nápad! Takhle zeleninová placka je snadná na přípravu, chuťově skvělá. Takže pokud chcete tip na netradiční večeři z úplně základních surovin, zde je recept:INGREDIENCE:


  • 1 střední mrkev

  • 1/2 cukety

  • 30 g ovesné mouky

  • 2 vejce

  • 1 jarní cibulka

  • špetka soli, pepř

+ olej na smaženíPOSTUP:


Mrkev a cuketu si nastrouháme nahrubo. Přidáme najemno nakrájenou jarní cibulku a ovesnou mouku. Lehce osolíme a přidáme dvě vajíčka. Pečlivě promícháme. Na pánvi si rozpálíme kapku oleje - lze použít kokosový, avokádový, nebo zkrátka jakýkoliv oblíbený. Pánev necháme dobře rozpálit a "těsto" na ní vylijeme. Necháme zatáhnout, stáhneme plamen, přikryjeme poklicí a smažíme, dokud není povrch placky celistvý. Po té palačinku přendáme na talíř a plníme dle fantazie - třeba rajčatovou salsou a šunkou, kuřecím masem a zakysankou, uzeným lososem, tuňákem nebo sýrem - zkrátka čímkoliv, co vás zrovna napadne.Jednoduchá, svěží, zdravá večeře, která je rychlá na přípravu a chuťově naprosto báječná. Jako bonus k její přípravě nepotřebujete bůhvíjaké suroviny, ale vystačíte si se základními potravinami, které dost možná budete mít rovnou i po ruce!


Sledujte také instagram. A nezapomeňte mě označit, pokud budete recept zkoušet!


Další jednoduché recept najdete v mé knize s názvem JÍDLO, KTERÉ JE SKUTEČNÝM JÍDLEM. Knížku si můžete koupit také na stránkách většiny knihkupectví. Nebo třeba zde.


Dobrou chuť!

Vaše B.499 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše